Válka s mloky

Film Válka s mloky


Z rozsáhlého díla spisovatele Karla Čapka toho bylo doposud již mnoho zfilmováno, ale na jeho „sci-fi“ román Válka s mloky si žádný z filmařů doposud netroufl. Kdo si pamatuje obsah díla z referátů do školy si dokáže představit jak bude jeho filmové zpracování trikově a finančně náročné.

Jde o originální námět, který by se mohl klidně stát hollywoodským trhákem. Nemusíte se však bát, že z Mloků udělají další „americkou slátaninu“. Přerodu Války s mloky na filmové plátno se totiž v koprodukci ujímají evropské země pod vedením věhlasné polské režisérky a scenáristky Agnieszky Holland.

Celý velkofilm bude velice nákladný hlavně díky trikovým efektům. Proslýchá se, že rozpočet překročí 160 milionů korun.

Jména herců zatím nejsou známa. Půjde o kombinaci hrané scény s počítačovou animací.

Prozatím se dokončuje několik verzí scénáře a hledají se způsoby financování. První filmová klapka padne začátkem příštího roku (2010).

Válka s mloky od Karla Čapka patří do seznamu povinné četby a řadí se mezi tu menší skupinu „povinných“ knih, které budete číst rádi. Pokud i přesto nevíte, o co v tomto díle jde:

V Tichém oceánu jsou objeveni zvláštní inteligentní tvorové podobní mlokům, které postupně lidé učí různým dovednostem, vybaví je nářadím a zbraněmi, zotročují je a obchodují s nimi. Díky tomu všemu se mloci přemnoží, stanou se soběstačnými a bojují s lidstvem o svůj životní prostor (bouráním pevniny vytvářejí zátoky potřebné k životu).

V české produkci jde o zcela unikátní projekt adaptace slavného románu Válka s mloky plný vizuálních efektů za kterým stojí producent Tomáš Krejčí a producenti napříč Evropou.


Válka s mloky Concept Teaser

Zde můžete zhlédnout malou ochutnávku k filmu Válka s mloky vytvořenou pro lákání investorů:

© 2009 - 2011 valkasmloky.cz | Kontakt | English version: War with the Newts